Неверифицирани

Лице прободено со нож на кејот во Скопје

16:30 Nov 19 2017 Скопје

Опис
Oд Градската општа болница „Свети Наум Охридски“-Скопје било пријавено дека кај нив бил донесен Д.М.(22) од с.Трубарево, кој се здобил со убодна рана од остар предмет на левата страна од градниот кош. Имено, Д.М. на ул.“Кеј 13-ти Ноември“ бил физички нападнат од страна на две непознати лица, а едното од нив употребило нож, со кој го прободел Д.M. Од страна на лекар констатирани му биле телесни повреди и истиот бил пуштен на домашно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
Линк од вести
http://www.mvr.gov.mk/dneven-bilten/950
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Физички напад,Телесна повреда,Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0

Повеќе пријави

Малолетник претепан среде центарот на Скопје

17:08 Nov 09, 2013

н. Центар, Скопје, 0.02 Kms

Нападнати неколку малолетници на кеј

13:34 Feb 20, 2016

Центар, Скопје, 0.1 Kms

Скршена спомен плочата на Мара Бунева

01:35 Jan 13, 2014

н. Центар, Скопје, 0.11 Kms