Неверифицирани

Две лица нападнати на кејот на реката Вардар

20:30 Nov 19 2017 Скопје

Опис
Во Скопје на кејот на реката Вардар, две лица биле физички нападнати од поголема група на лица облечени во дуксери со капуљачи кои по нападот го напуштиле местото на настанот. Повредените лица со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “Наум Охридски“, каде било утврдено дека истите се здобиле со телесни повреди и по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
Линк од вести
http://www.mvr.gov.mk/dneven-bilten/950
Повеќе податоци
Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори): Физички напад,Телесна повреда,Насилство

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN -1

Повеќе пријави

Масовна тепачка на младинци во центарот на Скопје

13:01 Feb 14, 2014

н. Центар, Скопје, 0.04 Kms

Физички нападнато младо момче

23:15 May 17, 2018

Ulica Kej 13-ti Noemvri, 0.06 Kms

Претепани двајца средношколци

20:00 Oct 02, 2015

н. Центар, Скопје, 0.1 Kms

Група нападнала малолетник во автобус бр. 58 на ЈСП

13:07 Feb 28, 2017

н. Центар, Скопје, 0.13 Kms